Fanowska Strona o Wildlife Park 1 2 3

Twoje centrum informacji o Wildlife Park 1 2 3!

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy na nasze drugie forum, poświęcone Zoo Tycoon!
http://www.zootycoon.pun.pl/

Pobieralnia dostępna dopiero po rejestracji!

#1 2012-07-15 13:53:12

Sudacz

Turysta

Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Jak to wszystko działa?

Witam, od wczoraj mam Wildlife Park2, kiedyś w to grałam już i tak pamięć mi o tym została, ale teraz mam chęć pobawić się w te przeróbki skoro są możliwe. Niestety nie zauważyłam na forum żeby gdzieś było w prosty, łopatologiczny sposób wyjaśnione jak to zacząć, gdzie wejść, czy potrzebne jakieś programy są itd. Za bystra w tej technice nie jestem dlatego będę wdzięczna jeśli ktoś mi wytłumaczy jak się za to zabrać, a konkretnie chodzi mi tu tylko o kolory zwierząt i ich wielkość. Od razu powiem że nie jestem bez doświadczenia, próbowałam zmienić wielkość zwierzaka tak jak to było w jednym temacie ładnie napisane, ale otwierając plik w notatniku był jeden wielki syf, w którym nawet nie widziałam komend jakie powinny być^^
Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale pracuję na netbooku z win7 :3
Mam nadzieję że ktoś się nade mną zlituje i podzieli się wiedzą albo chociaż odeśle w jakiś link.

Offline

 

#2 2012-07-15 14:25:30

 Mahikun

Screenshoter

38722696
Skąd: Z Planety Ziemia
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 694
Punktów :   30 
WWW

Re: Jak to wszystko działa?

Wszystko czego szukasz powinno być w Dysk XXX>Proram Files/Deep Silver>Wildlife Park 2>init/addon1/2/3>animal. Tam są pliki tekstowe (powinien być typ pliku "Ustawienia Konfiguracyjne" [tak jest u mnie]).
1. Wielkość zwierzaka:
- ustalamy za pomocą komend scalebaby, scalefemale i scalemale.
- tu masz opis jak uniknąć spowolnienia zwierzęcia (post 32)
2. Kolory zwierząt:
- ważne komendy: customizable, chancemutation, chancetexturechange, texturelist
- pierwsza pozwala wybrać teksturę, druga to szansa (w %) na wybryk natury, trzecia to szansa na wylosowanie innej tekstury, niż ta którą ma matka, ostatnia to lista tekstur jakie używa zwierzę (tylko pierwsza to wybryk natury)
- wszystkie tekstury tworzymy w programie PaintNet w rozszerzeniu DDS
- gotowe tekstury zapisujemy w odpowiednim folderze cast w głównym folderze gry i wpisujemy ich nazwy do komendy texturelist

To są najważniejsze rzeczy, jak czegoś nie rozumiesz to pisz, postaram się lepiej wyjaśnić.


http://i46.tinypic.com/1fczyd.png

Offline

 

#3 2012-07-15 21:09:25

Sudacz

Turysta

Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak to wszystko działa?

Dobra ogarnęłam prawie całość, wiem już gdzie wejść i zmienić, tylko jeszcze nie bardzo rozumiem te tekstury, customizable to znaczy że mogę wpisać dowolny kolor i taką sierść będzie mieć zwierzę tak? I nie rozumiem tego chancetexturechange, tekstura inna niż matka czyli jaka? Też kolorowa? No a ostatnia to znaczy, że jeśli przekopiuje np domyślną teksturę z lwa do krokodyla, to krokodyl będzie żółty i włochaty? No i np w przypadku krokodyla nie dopatrzyłam się komendy customizable, czy można ją dopisać? ^^

edit:
A..no dobra zrobiłam tak z crocodile, zmieniłam wielkość szybkość, zapisałam jako crocodile2 jak odpaliłam gierkę był tylko zwykły krokodyl, więc wyjęłam na moment notatnik z oryginalnym crocodile i jak włączyłam to w ogóle nie było krokodyla w grze źle to zapisuję czy jak? No i może nie wiem spóźniam się z tą informacją pewnie też g**** wartą ale nie mam oryginalnej wersji gry tylko wiadomo<pajrat> :3

Ostatnio edytowany przez Sudacz (2012-07-15 21:24:38)

Offline

 

#4 2012-07-16 17:24:04

 Mahikun

Screenshoter

38722696
Skąd: Z Planety Ziemia
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 694
Punktów :   30 
WWW

Re: Jak to wszystko działa?

*Customizable działa tak, że przy kupowaniu zwierzęcia, gdy na nie klikniesz w oknie, które się pojawia masz dodatkową opcję do wyboru tekstury. (wygląda jak taki kwadrat w paski zebry)
*Chancetexturechange to szansa na zmianę tekstury, np. wynosi 0.5, masz dorobionego ciemnego lwa, zwykła lwica rodzi młode i dla każdego młodego jest 50% szans, że będzie mieć ciemną teksturę.
*Tak, krokodyl będzie miał teksturę lwa, ale wymieszaną, tzn. dla krokodyla jest inny układ poszczególnych części ciała na obrazie i w takim wypadku może mieć oczy na grzbiecie.
*Tak, możesz dopisywać dowolne komendy.
*W nazwach notatników nie może być cyfr ani polskich znaków (jak ą, ó ł itp). Cyfry mogą być w nazwach tekstur.
*Jak wyjmiesz notatnik to normalne, że go nie ma.
*Jeśli nie masz jakiś błędów w grze to chyba nie ma znaczenia czy pirat czy nie.


http://i46.tinypic.com/1fczyd.png

Offline

 

#5 2012-07-16 18:02:03

Sudacz

Turysta

Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak to wszystko działa?

No teraz wszystko jasne :3 Hm z customizable zrobiłam kuca wpisałam customizable = brown,white,black i oczywiście że kwadracik z możliwością wyboru się pojawił ale klikając na niego nie było reakcji żadnej może jakoś specjalnie się te kolory nazywają? no i cóż z tym krokodylem? błędów nie mam żadnych

Offline

 

#6 2012-07-16 19:40:29

 Mahikun

Screenshoter

38722696
Skąd: Z Planety Ziemia
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 694
Punktów :   30 
WWW

Re: Jak to wszystko działa?

Po pierwsze - customizable ma być samo (bez "= ...").
Po drugie - ja mogę wybierać kolory zwierząt tylko w dodatku Wodny Świat.
Co do krokodyla - włóż normalnego z powrotem, a temu powiększonemu zmień nazwę na jakąś bez cyfr i polskich znaków. A jeśli chodzi Ci o tą teksturę lwa na krokosie to najlepiej zobacz sama.


http://i46.tinypic.com/1fczyd.png

Offline

 

#7 2012-07-16 19:57:10

Sudacz

Turysta

Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak to wszystko działa?

ahaaa czyli wpiszę customizable bez żadnych kolorów a one sobie tam będą? odjazd :3 oke na razie wszystko rozumiem, póki co umiem chancemutation zmieniać i to z pozytywnym wynikiem xD przykro mi że musisz takiego tłuczka douczać T.T

Offline

 

#8 2012-07-19 19:19:27

 ja

Opiekun Zwierząt

Skąd: Hero Factory
Zarejestrowany: 2012-01-25
Posty: 260
Punktów :   

Re: Jak to wszystko działa?

Heh, Mahikun najlepsza!!! Zawsze każdemu wszystko wyjaśni, a pamiętam, jak to było ze mną...


Ratujmy Kanapkę!

Offline

 

#9 2012-07-29 19:00:13

 Mahikun

Screenshoter

38722696
Skąd: Z Planety Ziemia
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 694
Punktów :   30 
WWW

Re: Jak to wszystko działa?

Cóż, powiedzmy że mam nieograniczoną cierpliwość. ^^


http://i46.tinypic.com/1fczyd.png

Offline

 

#10 2012-08-30 15:23:15

FlyingPig

Turysta

Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak to wszystko działa?

Takie pytanko :
Jak zmienić,znaczy pokolorować teksturę np.lwa czy dowolnie wybranego zwierzęcia?
(w trójce)

Offline

 

#11 2012-08-30 18:59:43

 Mahikun

Screenshoter

38722696
Skąd: Z Planety Ziemia
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 694
Punktów :   30 
WWW

Re: Jak to wszystko działa?

(powinieneś/naś zapytać w dziale WLP3)

1. Wchodzimy w Wildlife Park 3>cast>animal>wybrane zwierzę.
2. Wybieramy rozmiar tekstury według ustawień graficznych: low - niskie, medium - średnie, high - wysokie.
3. Tekstury nazwane jako zwierzę ang_kolor/część/nic to kolory zwierząt.
4. Otwieramy wybraną w programie PaintNet.


http://i46.tinypic.com/1fczyd.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wildlifepark.pun.pl agencje reklamowe częstochowa komornik lubin